PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=523}
7,1 10 918
ocen
7,1 10 1 10918
7,0 7
ocen krytyków
Historie miłosne
powrót do forum filmu Historie miłosne

interpretacja 

ocenił(a) film na 8

film bardzo ciekawy i z pewnością zmusza nas do jakieś refleksji nad naszym życiem ale
ciekawy jest motyw pióra które przestaje działać przy wypełnianiu ankiety. może to nie miało żadnego
znaczenia ale czy ktoś ma pomysł co mogło oznaczyć to pióro ?

ocenił(a) film na 6
Jenny_16

Aż mi żal było Nowaka, że nie miał porządnego sprzętu do pisania.
A mnie bardziej zastanawia kim był ten ankieter? Czemu robił takie przesłuchania?

ocenił(a) film na 8
qqryqu

ankieter był Bogiem, który hm jakby podsumowywał ich życie. coś w stylu "sąd ostateczny"

Jenny_16

Motyw pióra jest niezwykle interesujący. Ja interpretuje tak, że pióro przestaje działać w momentach, gdy bohaterowie się wahają lub szukają wymówki dla swojego postępowania. Pióro przestaje działać więc mogą się chwilę dłużej zastawić, ale gdy to już zostanie zapisane, zostanie to na zawsze "w aktach". Pióra nie zmażesz, nie sprawisz by nie było po nim śladu. Przy Skazanym ankieter się wkurzył i użył ołówka, czyli mogłoby to oznaczać, że jego postępowanie może się jeszcze zmienić.

Mnie bardzo zaciekawił wyrzucania podartych kartek/zdjęć do kosza na śmieci. Gdy bohater to zrobił tracił szansę na miłość Adiunkt i Pułkownik. Więzień wrócił po zdjęcie żony, a Ksiądz nie podarł sam swojego zdjęcia.

ocenił(a) film na 7
kaska_111

Ciekawy pomysł z tym piórem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones