PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=585078}

Maryja, matka Jezusa

Io sono con te
4,9 152
oceny
4,9 10 1 152
5,3 3
oceny krytyków
Maryja, matka Jezusa
powrót do forum filmu Maryja, matka Jezusa

Wszystkim którzy spodziewali się zobaczyć ekranizację ewangelii z punktu widzenia matki Jezusa
głęboko się rozczarują. Film jest zupełnie anty biblijny, jest w nim mnóstwo przekłamań i
forsowany jest indywidualny światopogląd reżysera nie mający nic wspólnego z przekazem
apostołów i prawdą. NIE POLECAM !
Oceniałem na dwa bo film ratują ładne kostiumy.

MariuszRobert

:( ja lubię filmy religijne i myślałem że ten też taki jest. A nie jest? :(

dastan3000

jak dla mnie najlepszym filmem religijnym było Native story, po prostu moc

Oswaldd

Najlepszym filmem religijnym, jak do tej pory był "Żywot Briana".

wisznu

Pocisk :)

MariuszRobert

Pomieszanie z poplątaniem w twojej wypowiedzi. Maryja w biblii jest potraktowana zupełnie marginalnie. Tak samo dziecięce lata Jezusa. A ewangelie dotyczą działalności Jezusa jako dorosłego człowieka, więc siłą rzeczy scenarzysta musiał puścić wodze fantazji. Nie można mu tego mieć za złe, bo jaką prawdę miał sfilmować? W końcu cała literatura poświęcona kultowi Maryi nie jest oparta na przekazach apostołów

ronin29

Zgadzam sie z toba to samo jest z Maria-Magdalena , wiecej dowiadujemy sie o niej bardziej z punktu zaczepien historycznych jak z samej bibli

użytkownik usunięty
sarax100

Jakich zaczepień historycznych? Pytam poważnie i z ciekawości.

Jakis czas temu ogladalam program na temat bibli ze umieszczona ja w danych mometach historycznych by sprawdzic jej auntentycznosc :) oczywiscie duzo nie znaleziono jednakze dopasowana kilka postaci biblijnych z rzeczywista historia czy moze zle to ujelam raczej z podaniami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie , czego nie zmienia fakt ze to rowniez nalezy do histori. Miedzy innymi slyszales moze ze Maria-Magdalena nie byla prostytutka a pochodzila z wysokiego rodu . Niestety prawdziwe fakty sa przed nami chowane a to niestety juz robota Watykanu :) pozdrawiam

użytkownik usunięty
sarax100

No to się akurat zgadza. W ogóle, historycy nieraz głowią się nad umocowaniem w realiach historycznych wydarzeń sprzed 500 lat, więc trudno się spodziewać aby fakty przedstawione w Piśmie Świętym mogły być autentyczne, zwłaszcza, że osób władających w tym czasie piórem było niewiele i większość to przekazy słowne, w dodatku w obcym, wymarłym już języku. Sam fakt, że istnieje tak wiele innych przekazów sprzecznych z nauczaniem kościoła - np. to, że Jezus miał rodzeństwo, że pochodził z bardzo bogatego rody (ojcem Józefa miał być Arcykapłan Izraela) itp.
Z resztą jak już o tym mowa - Jezus przecież był uczony i prawdopodobnie umiał pisać. Dlaczego sam nie spisywał swoich nauk? A może spisywał, tylko okazały się one politycznie niepoprawne i osatetcznie zrezygnowano z publikacji.

No dokladnie , wiesz powiem ci ze duzo naprawde duzo kosciol przeinaczyl i nie dla tego ze bylo niepoprawne politycznie ale szkodzilo samej instytucji kosciola.
Niewiem czy ogladales film STYGMATY? ale raczej sadze iz tak :)
Pamietasz co bylo na koncu filmu? Ewangelia wedlug Sw.Tomasz ktora jasno mowi ze nie potrzebne nam budowle , instytucje by odnalesc boga. I coz sie dzieje kosciol usowa cala Ewangelie.
Dlaczego z Marii-Magdaleny zrobiono prostytutke? moze byla za blisko Jezusa , moze naprawde byla jego zona.
Mozemy sobie tak gdybac ale naprawde nikt nic nie wiem bo jesli chodzi o tlo historyczne calego Pisma Swietego to tez jest naprawde bardzo ciezko cokolwiek dopasowac.
The Truth Is Out There :P

Pisma Jezusa pasowały by do dzisiejszej "interpretacji" biblii, bo kapłani wypaczyli jego naukę, opierając się bardziej na tradycji i późniejszych potrzebach, niż na samych Ewangeliach. Temu służy kult świętych i kult maryjny, w ogóle nieobecny u w ewangelistów. Dwa ostatnie dogmaty maryjne są bardzo świeże: o niepokalanym poczeciu ogłoszono w 1854r, a o wniebowzięciu ogłoszono światu 1950 roku. Czy to na pewno koniec "odkryć" w tej dziedzinie, nie wiadomo
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dogmaty_maryjne

MariuszRobert

Film jest antybiblijny? A w Biblii nie ma przekłamań, błędów przekładu, manipulacji? Wręcz przeciwnie, jest ich pełno, zwłaszcza w NT. Zresztą dobór tekstów do kanonu NT jest co najmniej kontrowersyjny, dziwnym trafem hierarchowie wybrali ewangelia napisane post factum przez autorów, którzy nie byli świadkami opisywanych wydarzeń. Pod względem wiarygodności opisu Biblia nie wytrzymuje więc krytyki i każdy może sobie tak interpretować biblijne opowieści, jak mu się podoba.

MariuszRobert

i z tego powodu filmu nie obejrzę

MariuszRobert

wydaje mi się, że rozczarują się i ci, którzy szukają czegoś "biblijnego", i ci, którzy liczą na "antybiblijne", odważne przedstawienie. Film przede wszystkim... naiwniutki. Maria nie może patrzeć na karcone dzieci, Jezus na rzeź baranków. Takie to wszystko proste i słodkie jak z obrazka. A Zbawiciel przyszedł przynieść równouprawnienie, wegetarianizm i bezstresowe wychowanie.

ocenił(a) film na 3
prussian blue

naprawdę? :( szkoda, chcę bardzo obejrzeć ten film. Wszędzie go szukam i nie mam zamiaru się na nim zawieść :x. Wygląda z wierzchu na ciekawy obraz, zarówno od strony reżyserskiej jak i stylistycznej.

użytkownik usunięty
tuttifrutti

Co tak naprawde o mnie sądzisz?

ocenił(a) film na 3

Dziwny typ.

użytkownik usunięty
tuttifrutti

Nic wiecej?

ocenił(a) film na 3

To spróbuj coś o mnie napisać, zobaczymy ile wyciśniesz.

użytkownik usunięty
tuttifrutti

Kiedy ja cię w ogóle nie znam.

ocenił(a) film na 3

otóż to.

użytkownik usunięty
tuttifrutti

Wcześniej pisałaś, że pewnie jestem dobrym człowiekiem.

ocenił(a) film na 3

Teraz mam wątpliwości.

użytkownik usunięty
tuttifrutti

Ale dlaczego? Przynajmniej nie udaje jak wiekszosć z inne.

ocenił(a) film na 3

Jesteś obleśny w każdym calu. To razi mniej więcej tak jak Az i jego polszczyzna.

użytkownik usunięty
tuttifrutti

W każdym?

ocenił(a) film na 3

Dej mi spokój.

użytkownik usunięty
tuttifrutti

Tradycyjnie. W porządku.

ocenił(a) film na 3

xD

użytkownik usunięty
tuttifrutti

Pamietaj, że ludzie, z którymi rozmawiasz na inne wcześniej pisali, że spuszczali sie na twoje zdjęcie. Chociaż pewnie już to okryłaś.

ocenił(a) film na 3

Poproszę o jakiś link, jeśli piszesz prawdę.

użytkownik usunięty
tuttifrutti

Ale jaki link skoro to są różne konta?

ocenił(a) film na 3

Link do tego, jak ktoś pisze podobne dyrdymały.

użytkownik usunięty
tuttifrutti

Nie znajdę. Za duzo wypowiedzi mam na koncie.

ocenił(a) film na 3

Czyli ty to pisałeś?

użytkownik usunięty
tuttifrutti

Nie. http://www.filmweb.pl/forum/inne/Marian+Kowalski+o+sytuacji+w+Europie,2800766?pa ge=11

ocenił(a) film na 3

przecież on w życiu mojego zdjęcia nie widział.

użytkownik usunięty
tuttifrutti

Moze widział.

ocenił(a) film na 3

nie mógł, na fejsbuku mam zdjęcie od tygodnia i to bez twarzy.

użytkownik usunięty
tuttifrutti

Moze gdzies indziej albo ktoś puścił farbe.

ocenił(a) film na 3

nie mam nigdzie swoich zdjęć.

użytkownik usunięty
tuttifrutti

Moze komuś wysłałas.

ocenił(a) film na 3

ktoś mi się włamał do skrzynki ?

użytkownik usunięty
tuttifrutti

A bo ja wiem. Jeśli wysłałas to już nie mozesz miec pewności.

ocenił(a) film na 3

Gość blefuje i powinien dostać kopa.

użytkownik usunięty
tuttifrutti

No, ale i tak się z nim wirtualnie przytulasz.

ocenił(a) film na 3

słowa nie zamieniłam z tym kimś.

użytkownik usunięty
tuttifrutti

A co pisalem wyżej?

ocenił(a) film na 3

jakieś bzdury bez pokrycia.

użytkownik usunięty
tuttifrutti

Bzdury? No okej w porządku. Już nigdy ci o niczym nie powiem i nie ostrzegę. Baj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones