PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=337855}

Nie dotykać siekiery

Ne touchez pas la hache
6,6 51
ocen
6,6 10 1 51
Nie dotykać siekiery
powrót do forum filmu Nie dotykać siekiery

Balzak :)

ocenił(a) film na 8

.. czyli ulubiony pisarz Antoine'a Doinela! A propos filmu "Ne touchez pas la hache": byc moze niektore osoby zainteresuje informacja, iz uzyte w filmie w postaci napisow komentarze oraz czesc dialogów to bezposrednie cytaty z adaptowanej powiesci Honoriusza Balzaka. Zrodla, z jakich znana mi jest ten fakt, to ulotka jednego z brytyjskich festiwali filmowych, wypowiedz rezysera dla "Cahiers du Cinema" oraz portal allocine.fr. Niestety, nie moge zglosic tejze informacji w postaci klasycznej kontrybucji, poniewaz nie mam ostatnio szczescia i nie znalazlam do tej pory weryfikatora orientujacego sie dosc dobrze w kinie francuskim, zwlaszcza w tworczosci Jacquesa Rivette'a - co z kolei oczywiscie opoznia (o ile nie czyni wrecz niemozliwa) moja prace zwiazana z jego tworczoscia, ktora ostatnio sie zajmuje. Mam jednakze nadzieje, ze rychlo ktos inny wpadnie na tenze sam pomysl ;)

użytkownik usunięty
Klaudia

również zajmuje się powiązaniami balzaca z nową falą, truffaut, rohmer i rivette. co do dosłowności dialogów można to chyba łatwo sprawdzić czytając odpowiednie fragmenty "Historii trzynastu" w orginalne, a zresztą po co? dosłowne cytaty w nowej fali to normalna, wystarczy wspomnieć 400 batów :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones