PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842897}

Zimowy romans

Serebryanye konki
6,9 3 922
oceny
6,9 10 1 3922
Zimowy romans
powrót do forum filmu Zimowy romans

Kiczowaty polski tytuł, ale film, mimo prostej i znanej historii, którą opowiada, jest naprawdę urzekającym i solidnie wykonanym obrazem. Z jednej strony teatralnym z drugiej realistycznym, dotykającym bolesnych tematów przełomu wieków, ale nie w przyciężki sposób. Piękne kostiumy, scenografie, obłędne sceny z jazdą na łyżwach w tle i brak sztucznych i głupkowatych dialogów ( w czym, niestety, specjalizują się polskie filmowe romansidła produkowane na akord). Dla mnie świeży powiew, podobny do mroźnego zimowego powietrza, wdychanego podczas szalonej jazdy przez zamarznięte jezioro.

ocenił(a) film na 7
Ani_40

Film jest kulturowo na wskroś rosyjski, dlatego jest świetny. Wszystkie superprodukcje rosyjskie mnie żenują, bo mechanicznie kopiują obce rzeczy, a tu mamy powrót do źródeł, stąd ten oddech pełną piersią.

Ani_40

Kurczę, weszłam sprawdzić czy to nie jakiś gniot z ocenami nastolatek, a tu rzetelne komentarze! Spieszę sprawdzić czy się zgadzam

Ani_40

No jednak nie, kochana. Słodki romans równie prawdopodobny co Kopciuszek. Ale miło się oglądało, taki na jesienną chandrę akurat

ocenił(a) film na 9
menysek

Cieszę się :) "Realistyczny" (może to dobrze nie wybrzmiało z mojej wypowiedzi, bo źle to ujęłam) dotyczyło tylko tła, problemów epoki, które gdzieś tam mniej lub bardziej się przebijały (szczególnie myślę tu o pozycji i prawach kobiet). Podstawowa fabuła - tak jak napisałam - historia prosta i znana (jak - choćby - Kopciuszek ;) i tak też, jak napisałaś, prawdopodobna ;) Ale przyjemna na szare dni. Pozdrawiam miło :)

ocenił(a) film na 7
Ani_40

zależy o który tytuł chodzi, bo zdaje się, że występuje pod kilkoma, obecnie leci pod tytułem Dawno temu w Petersburgu :))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones